AIPS-American International Prep School

Global Diploma Programı’nı Türkiye’nin en nitelikli eğitim programı haline getiren unsurların başında Amerika Birleşik Devletlerinden Cognia sertifikalı eğitimlerin planlandığı, hazırlandığı ve yürütüldüğü çevrim içi lise çift diploma programı bulunuyor.

Güçlü bir akademik geçmişe sahip köklü bir kurum olan American International Preparatory School, ABD merkezli bir lise diploma programı sunmak için dijital eğitim çözümleri ile farklı birçok alanda hizmet veren öncü kurumlardan Edunimbus ile Global Diploma Programı kapsamında Türkiye eğitim ekosistemi ile buluşuyor.

Çift diploma programı, Türkiye’deki lise eğitimiyle bir arada, müfredatla paralel olarak uygulanabiliyor. Öğrenciler Türkiye’deki lise eğitimlerini tamamladıkları sırada AIPS çevrim içi lisesinden de mezun oluyorlar. Dolayısıyla gençler, dünyanın her yerinde geçerli olan ABD lise diplomasına, Türkiye’deki eğitimine ara verip ABD’ye gitmek zorunda kalmadan sahip oluyorlar.

Global Diploma Programı’na dahil olan ABD lise diploması ile öğrenciler ABD ve Avrupa’daki üniversitelere kabul edilme ihtimali oldukça artıyor. Bunun yanı sıra, programı tamamlayan ve diploma alma hakkına sahip olan her öğrenci ABD’deki tüm “Community College”lara doğrudan kayıt yaptırma hakkı elde ediyor. Herhangi bir sebepten dolayı, program tamamlanamadığında dahi, o zamana kadarki derslere dair not dökümü alarak yurt dışı üniversite başvurularında ellerini güçlendirebiliyor.

Çevrim içi öğrenmenin esnekliğinden ve kolaylığından maksimum seviyede yararlanmayı sağlayan program, gençlerin kendi seviyelerine, kendi öğrenme stillerine, kendi yeteneklerine ve kendi yatkınlıklarına göre eğitim almalarına imkan tanıyor. Bununla beraber, dersler çevrim içi olarak sunulmasına rağmen, programı uygulayan kurumun imkanları ve tercihleri doğrultusunda harmanlanmış, hibrit, yüz yüze gibi yöntemlerle de program uygulanabilir.         

 Program tercihe bağlı olarak eğitim mentorluğu ve yaz okulu imkanları da sunmaktadır.