Kimler İçin?

Global Diploma Programı, öğrencilere Türkiye’de kayıtlı oldukları okullar üzerinden sunulur. Diploma Programı öğrencisi olmak için öğrencilerin Global Diploma Ağı’ndaki okullarda kayıt olması gerekmektedir.

Global Diploma Programı, yurt dışında üniversite okumak yolunda kendine yatırım yapmak isteyen öğrenciler için 4 yıllık lise eğitimine yayılmış detaylı ve planlı bir program sunar.

Milli Eğitim Bakanlığı Diploması ile yurt dışındaki üniversitelerden kabul ihtimalleri gün geçtikçe azalırken ve Avrupa Üniversiteleri dahil olmak üzere Türkiye’den başvuru yapan öğrencilerden beklenen akademik yeterliliğin sadece Milli Eğitim Bakanlığı Diploması ile sağlanamadığı bir dönemde, Global Diploma Programı öğrencilere planlı ve eğitimciler tarafından planlanmış bir eğitim programı sağlar.

Global Diploma Programı, Türkiye eğitim ekosistemine dahil olan, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bütün özel ve resmi liselerde uygulanabilir. MEB müfredatına uyumlu olan program; öğrencilerin “self study” – kendi kendine öğrenme – becerilerini destekleyerek her öğrencinin kendi seviyesine, öğrenme stiline, yeteneklerine ve yatkınlıklarına göre uygulanabilir bir program sunar.