SIKÇA SORULAN SORULAR

AIPS High School Çift Diploma Programı

Dünyanın her yerindeki lise öğrencilerine kendi ülkelerinde lise eğitimi alırken aynı zamanda ABD diploması almasını sağlayan bir çevrimiçi lise diploma programıdır.

En küçük 9. sınıftan başlamak kaydıyla programa katılmak için yaş sınırı yoktur. Dilediğiniz zaman başlayabilirsiniz eğitim yılı ya da dönem beklemenize gerek yok. Okulunuzun akredite olması başlamak için ilk adımdır, öğrencinin tercihen B1 seviyesinde İngilizce bilmesi de yeterlidir.

Öğrenci dil yeterliliği ve programı tamamlama motivasyonuna bağlı olarak istediği dönemde programa katılabilir. Tamamlaması gereken dersler programa katıldığı yıla göre düzenlenebilir. Gayretli bir öğrenci bir yıl içinde daha fazla ders alarak, dilerse yazın da devam ederek programı tamamlayabilir.

Michigan Eyaletinde lise diploması alabilme şartları gereği 20 kredinin başarıyla tamamlanması gerekmektedir. Bu kredilerden 10 ders (5 kredi) AIPS tarafından zorunlu tutulmaktadır.  Okulların müfredatları Edunimbus ve AIPS ile paylaşılarak akademik koordinatörler tarafından denk derslerin kredisi saydırılır. ABD’ye gitmek ya da orada eğitim almaya gerek yoktur ancak öğrenci isterse kış okulu ya da yaz okulu programlarıyla ABD’ye gidebilir.

Öğrencinin kendi lisesinde gördüğü matematik/ fen bilimi derslerinin müfredatları AIPS akademik koordinatörleri ile paylaşılır ve bu derslerin kredileri de denklik sağlanırsa, ders programından düşülür.

Programda bitirme sınavı yoktur; alınan dersler sonrası quizler ve ders bitirme sınavları program koordinatörleri tarafından değerlendirilip AIPS  yetkililerine gönderilir.

Öğrencinin ders seçimlerine okul koordinatörü ve Global Diploma akademik koordinatörleri destek olur.

Öğrencinin programda kaldığı sürece tamamladığı bütün dersler transkript olarak kendisine verilir; bu transkripti yine yurt dışı üniversite başvuru dosyasına ekleyebilir.

Öğrenci isterse ayrıldığı okulun dijital akademisine kayıtlı olarak programa devam edebilir.

Program öncelikle üst düzey İngilizce hakimiyeti kazandırır ve mezuniyet sonrası iş başvurularında artı değer sağlayacak bir Amerikan diploması kazandırır. Öğrencinin lise döneminde ihtiyacı olan öz disiplini, zaman yönetimi becerilerini ve öğrenme yeteneklerini geliştirir. Kazanacağı uluslararası eğitim tecrübesi öğrencinin vizyonuna ve özgüvenine de kusursuz katkı sağlayacaktır.

ABD Lise Diplomasına sahip öğrencilere ABD eyaletindeki ‘Community College’lara direkt giriş hakkı sağlar. Diğer üniversitelere başvuruda ise kabul dosyalarında artı puan sağlar.

 

Genç Girişimci Liderler Akademisi - GİGLA

15 haftalık atölyelerden oluşan Genç Girişimciler Akademisi programı içerisinde farklı calışmaların, atölyelerin bulunduğu farkındalığı ve öz yönetimi yüksek, inovatif düşünebilen, girişimci, çözüm üretebilen, aktif bireyler olmasını desteklemek amacıyla tasarlanmıştır.

Program online yürümektedir. 

Okullarda GIGLA eğitimi alacak olan program koordinatörü eğitmenimiz , sınıflarda ve programa katılan öğrenci grupları ile platform üzerinden eğitimi ve atölye çalışmalarını yürütebilir.

Tanışma, kendini tanıma, özyönetim , iletişim, işbirlikli çalışma, problem çözme, liderlik, sosyal girişimcilik, yaratıcılık inovasyon ve etik değerlendirme başlıkları altında atölyeler ve çalışmalar bulunur.

Katılan her öğrenciye Yenilikçi  Öğrenme Merkezi tarafından katılım sertifikası verilir.